Događanja knjižnice

MINISTARSTVO ZNANOSTI I OBRAZOVANJA PODRŽALO PROJEKT ZAGREBAČKI FOTOPIS

Autor: Vedran Peruničić, 17. 1. 2024. 13:12

ZAGREBAČKI FOTOPIS – interdisciplinarni projekt Fotosekcije i Novinarske grupe

Zagrebački fotopis nastavak je prošlogodišnjeg vrlo uspješnog projekta Zagrebački fotoplov koji je provodila Fotosekcija XVIII. gimnazije. Ove je godine riječ o interdisciplinarnom projekt dviju izvannastavnih aktivnosti XVIII. gimnazije, Fotosekcije i Novinarske grupe, kojemu je cilj povezati tekst i fotografiju, potaknuti učenike na međugeneracijsko suradničko učenje prilikom provedbe različitih aktivnosti vezanih uz znamenite hrvatske književnike kojima je Zagreb (bio) dom ili inspiracija za pisanje.
Voditelji su projekta Vedran Peruničić i Jelena Glavaš, a partneri projekta Knjižnice grada Zagreba – Knjižnica Marije Jurić Zagorke, Fotoklub Zagreb i Centar za ženske studije.
Projekt će se odvijati tijekom školske godine 2023./2024., a kruna projekta bit će izložba učeničkih fotografskih i novinarskih radova u Knjižnici Marije Jurić Zagorke koju će pratiti tiskani katalog s izloženim fotografijama i tekstovima nastalim u projektu.
Čestitamo našim voditeljima izvannastavnih aktivnosti, a učenicima želimo zanimljivo i kreativno usmjereno istraživanje Zagreba i znamenitosti vezanih uz književnike i njihova djela.

OBILJEŽAVANJE MJESECA HRVATSKE KNJIGE

Autor: Vedran Peruničić, 13. 11. 2023. 12:13

Povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige od 15. listopada do 15. studenoga, tradicionalne manifestacije koja je ove godine posvećena književnim prevoditeljima, a odvija se pod nazivom Književnost bez granica, imali smo ekskluzivnu priliku u pratnji školskoga knjižničara Vedrana Peruničića, družiti se s našom bivšom učenicom, Leom Kovács koja je prevoditeljica svjetskoga glasa.

VIše pogledajte na Kreativnom kaosu!

FOTOGRAFSKA IZLOŽBA UČENIKA U SKLOPU PROJEKTA ZAGREBAČKI FOTO(P)LOV

Autor: Vedran Peruničić, 14. 6. 2023. 10:04

7. lipnja je održano svečano otvorenje fotografske izložbe Fotosekcije XVIII. gimnazije u sklopu projekta Zagrebačku foto(p)lov. Izložba će biti postavljena idućih mjesec dana u prostorima Knjižnice Marije Jurić Zagroke na Kravom mostu 3. Imat ćete prilike vidjeti po dvije fotografije svakog polaznika fotosekcije. Zahvale svima koji su se odazvali na otvorenje izložbe u ime učenika i mentora fotosekcije Vedrana Peruničića, stručnog suradnika knjižničara.

Fotografije s otvorenja možete pogledati u galeriji fotografija!

NOĆ KNJIGE U XVIII. GIMNAZIJI

Autor: Vedran Peruničić, 27. 4. 2023. 14:03

25. travnja smo u XVIII. gimnaziji obilježili Noć knjige u organizaciji školske knjižnice. Imali smo čast ugostiti novinara, voditelja, planinara i pisca Milana Majerović Stilinovića. Mogli smo čuti razna iskustva iz novinarskog , a i planinarskog života. Milan nas je motivirao podjednako za boravak u prirodi i planinarenje, kao i za čitanje.

Više slika sa susreta pogledajte u  galeriji!