Riječ ravnateljice, prof. Irene Vajdovčić:

XVIII. gimnazija je mnogima poznata i kao takozvana njemačka jezična gimnazija što ne znači da se velika pozornost ne pridaje drugim stranim jezicima. Bitna značajka programa koji se ostvaruje u Školi je pojačan rad na stranim jezicima, materinskom jeziku s učenicima povratnicima te dvojezični program s dijelom nastave na njemačkom odnosno francuskom jeziku. Osnovni cilj u svladavanju programa je što bolje poznavanje stranih jezika u usmenom i pisanom obliku i njihova primjena u različitim oblicima komuniciranja u oblasti kulture, znanosti i umjetnosti, te ovladavanje temeljnim znanjima na svim područjima ljudskog znanja i kreativnosti.

Jedina smo škola koja nudi dvojezičnu nastavu u nekoliko predmeta na čak dva strana jezika - njemačkom i francuskom. Redovni predavači na našoj školi su strani lektori za njemački i francuski jezik.

Već nekoliko godina u našoj školi može se polagati ispit za stjecanje "Njemačke jezične diplome" (Deutsches Sprachdiplom) koja omogućava učenicima studij u zemljama njemačkog govornog područja, te DELF (Le Diplome d'Etudes en Langue Française) kojim se dokazuje razina znanja francuskog jezika.

Karakteristično za našu školu je sudjelovanje na mnogobrojnim međunarodnim projektima i učeničkim razmjenama što omogućava našim učenicima dodatno usavršavanje jezika i upoznavanje kulture dotične zemlje.

Posebnu pozornost dajemo alternativnim oblicima nastave kao što su npr. "Dani otvorene nastave" i "Terenska nastava".

Osim zanimljive i kvalitetne nastave našim učenicima omogućavamo i sudjelovanje u čitavom nizu slobodnih aktivnosti: zbor, novinari, knjižničari, Web grupa, dramska grupa na hrvatskom i njemačkom jeziku, odbojkaška grupa, filmska grupa, kemijska grupa, prva pomoć...

« Kolovoz 2014 »