UPUTE ZA PISANJE ZAMOLBE

• Zamolba se piše na papiru A4 formata bez crta kompjutorski ili čitkim rukopisom.
  • Učenik (ili roditelj) obvezno (u zaglavlju, tekstu  ili uz potpis na dnu zamolbe) navodi u koji razred ide (npr. 1.a, 3. c i sl.).
  • U zaglavlju zamolbe mora jasno biti naznačeno tijelo (npr. Razredno vijeće,  Nastavničko vijeće, ravnateljica i sl.) kojem je upućena.
  • U tekstu zamolbe mora jasno biti navedeno što se traži i razlog zbog kojeg se nešto traži.
  • Uz zamolbu treba priložiti sve potrebne dokumente, potvrde, uvjerenja i sl. koji potvrđuju navode iznesene u zamolbi.
  • Učenik (ili roditelj) osobno zamolbu urudžbira u učeničkoj referadi (tajništvu).
  • Zamolbu za izostanak učenika iz škole zbog putovanja ili drugih razloga uz učenika potpisuju i roditelji ili samo roditelji.
  • Zamolba mora biti urudžbirana na vrijeme u učeničkoj referadi (tajništvu).
  • Zamolbe za izostanak  iz škole zbog putovanja i drugih obveza, moraju biti urudžbirane najmanje tjedan dana prije planiranog putovanja ili obveza zbog kojih se traži izostanak.

U prilogu su primjeri zamolbi.

Priloženi dokumenti:
primjer zamolbe za ucenike.doc