> O školi  > Aktivnosti
Nogomet

Tijekom školske godine 2007./2008. malonogometna momčad 18. gimnazije djelovala je kako u športsko - natjecateljskom, tako i u športsko - humanitarnom smislu. Veliki broj prijavljenih učenika za ovu izvanškolsku aktivnosti govori o njihovoj zainteresiranosti, ali zbog neadekvatnih uvjeta u školskoj dvorani nismo mogli svima izaći u susret. Tako se izbor suzio na sljedeće učenike:

1.  Ante Babić 3.d

2.  Thomas Pocrnić 4.a

3.  Davor Klarić 4.c

4.  Krešimir Perić 3.c

5.  Matej Tabak 3.c

6.  Baković Jeronim 2.c

7.  Marinić Antun 4.c

8.  Budimir Ivan 4.b

9.  Marijo Buljan 4.b

Školska godina je započela tradicionalno natjecanjem srednjih škola grada Zagreba pod    okriljem MZIŠ. Naša je škola igrala u skupini s Građevinskom školom, XII.gimnazijom i IV. gimnazijom. Rezultat je nažalost izostao tj. dečki se nisu uspjeli plasirati u 1/8 finala, ali su puno toga naučili i stekli još jedno iskustvo u malonogometnom smislu.

Paralelno su s tim igrali Metronet kup koji također okuplja sve škole s područja grada Zagreba. Nakon šest utakmica naši su dečki došli do povijesnog finala u kojem su izgubili od „trgovaca“ 3:1, ali za mene kao voditelja oni su bili moralni pobjednici i pokazali su svu hrabrost i sportsku drskost koja je potrebna kako za ovo natjecanje tako i za cijeli život. Nagrade su bile sjajne, a pehar krasi vitrine 18.gimnazije (za osvojeno drugo mjesto).

U sklopu DON-a organiziran je humanitarni turnir za pomoć napuštenoj djeci ( 0-3 god.) u Caritasu Borovje. Učestvovali su svi razredi 18.gimnazije, a vrhunac je bila utakmica kadeta Dinama i naših malonogometaša. Rezultat je u drugom planu, ali je postignuta svrha i cilj ove humanitarne akcije:

a)      stvaranje osjećaj solidarnosti i humanosti kod mladih ljudi

b)      druženje i stvaranje timske atmosfere među učenicima

c)      prikupljena su sredstva koja su naknadno predana u obliku donacije

I ove školske godine nastavljamo istim tempom i nadamo se dobrom nogometu.

Igor Zovko, prof.