Novinarska radionica

Novinarska je radionica okupila vrijedne učenike i učenice prvih, drugih i četvrtih razreda koji su imali priliku, neki i prvi puta, okušati se u pisanju novinarskih vrsta, prateći ostale radionice. Novopečeni  novinari dobro su se snašli i uspješno popratili zbivanja u 18 radionica koliko ih je, osim naše, bilo na ovogodišnjem DON-u u našoj, 18. gimnaziji. Voditeljice radionice Karla Škrlec i Vanja Novosel izvrsno su se snašle u organizacijskim poslovima, osmislivši kreativne i zanimljive igre za prvi dan kako bi se učenici upoznali i kako bi se okušali u sastavljanju vijesti na temelju naslova ili priče na temelju fotografije.

Nakon kratkog predstavljanja poslova novinara i načina pisanja kraćih vrsta, učenici su poslani na teren, u potragu za pričom. Mario je bio u Grazu, Lucija u Nazorovoj, Vanja u Muzeju Grada Zagreba, Anamarija je istraživala šifre po gradu, a neki su pratili radionice u školi... Sudeći po kvalitetama koje su neki učenici pokazali, možda će se redakcija Kreativnoga kaosa, mrežnoga portala naše škole, i proširiti.

Novinarska je radionica organizirala fotonatječaj za  najbolju fotografiju DON-a na koji je pristiglo 29 fotografija, a odabrana je fotografija plesne radionice „Plesovi 1918. – Bečki valcer i tango“.

pobjednička fotografija na fotonatječaju DON-a:

Mentorice Novinarske radionice bile su profesorice Detelj i Glavaš.

« Veljača 2020 »