PROSLAVA FRANCUSKOG NACIONALNOG PRAZNIKA UZ ZBOR XVIII. GIMNAZIJE

Autor: Tamara Rabuzin, 25. 7. 2016.

Na svečanom primanju povodom Francuskog nacionalnog praznika 14. srpnja 2016. u hotelu Esplanadi nacionalne himne Francuske i Hrvatske otpjevao je zbor naše gimnazije. Ovakvu čast možemo zahvaliti veleposlanici Francuske u Hrvatskoj gospođi Michèle Boccoz koja je nazočila brojnim svečanostima u XVIII. gimnaziji i prepoznala vrijednost naših zboraša.

Veleposlanica se prigodnim govorom na isteku svojeg troipolgodišnjeg mandata zahvalila na suradnji brojnim sugovornicima i partnerima. Partnerstvo s XVIII. gimnazijom nije zaboravila istaknuti ni u svojem govoru :

« Je remercie la chorale du 18ème lycée de Zagreb, qui a admirablement chanté nos deux hymnes nationaux. Nous sommes fiers de notre partenariat avec le 18ème lycée, qui vient d’obtenir le Label FrancEducation, reconnaissance officielle de son double cursus en français. »

« Zahvaljujem zboru XVIII. gimnazije u Zagrebu koji je prekrasno otpjevao naše dvije državne himne. Ponosni smo na našu intenzivnu suradnju s XVIII. gimnazijom, kojoj je nedavno dodijeljena oznaka izvrsnosti FrancEducation, službeno priznanje za njezin dvojezični program na francuskom jeziku. »

Iskrene čestitke članovima našeg zbora Bruni Kovačiću, Karli Prole, Kristini Patrčević, Lennarti Spajić, Deni Beloša, Lei Vertuš, Rebecci Knežević, Mii Pisačić, Tei Vergaš i voditeljici prof. Moniki Harjač na odličnoj izvedbi himni !

Posebno zahvaljujemo gospođi veleposlanici Francuske u Hrvatskoj gospođi Michèle Boccoz i Veleposlanstvu Francuske Republike u Hrvatskoj na vjernoj suradnji.

Martina Detelj, prof. mentor

Pročitajte govor ambasadorice na francuskom i hrvatskom jeziku, a više o proslavi pogledajte na stranicama francuskog veleposlanstva.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.

Priloženi dokumenti:
Allocution_francais_14_07_2016.docx (24.33 KB)