PROJEKT LANDAU 2010./2011. (ZAGREB-ZADAR-ZAGREB, 26.9.-2.10.)

Autor: Tamara Rabuzin, 18. 10. 2010.

Naša razmjena s Otto-Hahn gimnazijom iz Landau nastavlja se i dalje. Tako nas je i ove godine posjetila skupina od 14 njemačkih učenika, koji su našli svoje nove prijatelje među učenicima trećih razreda naše gimnazije i Srednje škole Sesvete.

Našim njemačkim kolegama prvoga dana u Zagrebu osim gostoprimstva nismo mogli ponuditi i lijepo vrijeme, jer ih je dočekala kiša, koja ih je i ispratila iz Landaua. Ali zato je nadolazeći radni tjedan ponudio sunce u Zadru, kratke rukave, sunčanje na plaži, kave na suncu i… kompjutore, pretraživanje Interneta, sakupljanje informacija, sastavljanje tekstova… drugim riječima RAD...

Ostatak fotografija pogledajte u nastavku!

Ovogodišnja tema „Najveći uspjesi hrvatskog i njemačkog sporta“ ponudila je niz zanimljivih podtema, u kojima su se, a što ste mislili, najbolje snašli dečki, koji su se čak i preplašili saznavši kakve sve nuspojave mogu imati razni oblici dopinga. Prisjetili smo se Univerzijade i Zagija, velikana hrvatskog i njemačkog sporta, pokušali ustanoviti koje su najpopularniji sportovi i Hrvatskoj i Njemačkoj, podsjetili na najveća rivalstva između hrvatskih i njemačkih sportaša (Nijemci su sa žaljenjem morali priznati da kad god igraju s našom nogometnom repkom- izgube!, ali sigurni smo da će i oni pronaći nešto čime se mi nećemo moći pohvaliti!), a povratkom u Zagreb posjetili smo i Muzejsko memorijalni centar Dražena Petrovića.

Za drugi dio projekta, koji bi se trebao održati krajem veljače u Njemačkoj, planirana je prezentacija i pokoji njemačko-hrvatski sportski ogled.

Na rastanku je bilo suza, ali brzo će veljača!!!

Vidimo se opet!

Landauovci 18. Gimnazije i prof. Tardelli