RADIONICA S BENJAMINOM PIATOM

Autor: Tamara Rabuzin, 4. 4. 2017.

Dana 27.3.2017. u medijateci Francuskog instituta u Hrvatskoj, upoznali smo Benjamina Piata. On je francuski pjevač i skladatelj iz Angersa, koji pobuđuje sve veće zanimanje Francuske i svjetske publike, iako je svoj prvi album izdao tek 2013. godine. Održao je više od 350 koncerata u Francuskoj i ostalim zemljama. Njegov prvi album zove se "Boîte à musique" koji je prodan u više od 2000 primjeraka, te su pjesme "Marquise" i "L'avis" bile slušane u 18 zemalja diljem svijeta. Prezentirao nam je svoj drugi album kojem je dodijelio ime "L'échappé belle" i otpjevao nam nekoliko pjesama s tog albuma, a pjesmu "Sarah Lee Johnson" smo i mi pjevali s njim. Benjamin Piat je vrlo simpatična osoba koja ima smisao za humor, poprilično je komunikativan, ima zanimljivu osobnost i ono što smo svi mogli primjetiti je da ima veliko srce i zaista je strastven prema onome što radi. Saznali smo dosta o njemu kao umjetniku,ali i kao osobi, čak je podijelio s nama koja mu je najdraža kuhinja-talijanska. Njegova glazba je u ritmu swinga i pomoću nje izražava svoj osobni izričaj, pogotovo kroz drugi album u kojem je više otvoren u smislu osjećaja i ako volite Zaz, voljet ćete i Benjamina.

Karla Prole 3.d

Fotografije pogledajte u foto-galeriji, a još jedan tekst o radionici pročitajte u nastavku.

Le lundi 27 mars 2017, nous avons rencontré Benjamin Piat, chanteur français, à la Médiathèque française de Zagreb.

Nous avons passé notre après-midi en parlant et en posant des questions au chanteur lui-même, accompagné de son guitariste et de très bon ami Richard Pauvert.

On a eu l’occasion d’écouter Benjamin chanter ses chansons, ses tubes, comme « Marquise » de son album Boîte à musique et « Sarah Lee Johnson » de son album L’échappée belle, et sa version personnelle d’une chanson très connue de Charles Aznavour, La Bohème.

En posant beaucoup de questions, on a appris que Benjamin travaillait sur son troisième album qui sortira en 2018 ; qu’il trouvait son inspiration dans le gens, qu’il adorait les chansons françaises anciennes qui portent sur le thème de l’amour et beaucoup plus…

À la fin, Benjamin Piat nous à invités à chanter avec lui « Sarah Lee Johnson », ce que nous avons accepté avec grand plaisir.

Adriana Margaux Šelebaj-Sellier, 3.d